.
Hakkımızda İ.K. Yönetim Danışmanlığı Eğitimler Kişisel Kariyer Danışmanlığı Bize Ulaşın
.
 
Bizden Haberler
 
Geniş Açı - 3
  Değerli Dostlar
Ağız birliği yapmışcasına hep kariyer, kariyer demekteyiz. Hani haksız da değiliz ama bazılarımız için bunu dile getirmekte çok geç kaldığımızı düşünüyorum. Bu mesele iş hayatına atılma arifesinde bırakılmamalı diye düşünüyorum. Bunlar nerden çıktı diyenler için hemen konuyu açalım.

Geçtiğimiz haftasonu okullar arası satranç turnuvasını izleme olanağım oldu. Katılanlar ise 18 okul, 43 satranç oyuncusu idi. İki tam gün ter döktüler, yarıştılar, arkadaşlık kurdular ve dost oldular. Hepsinin yolları ayrı idi, ortak paydaları ise satranç tahtası. Yetmedi velileri de kaynaştırdılar. Okullararası derken aklınıza lise vs. gelmesin. Bu çocuklar ana okulu öğrencileriydiler.

Eğer bugünün büyüklerinin kariyerinde satranç önemli bir yer tutsa idi, Irak savaşı, Kıbrıs problemi, AB üyeliği için belki B, C planlarımız ve stratejilerimiz olabilirdi. Satranç yapısı gereği bizlere bunları verebilirdi.

Diyorum ki kariyeriniz için geç kalmayın. Belki satranç, belki spor belki müzik veya başkaları. Belki kendimiz için belki çocuklarımız veya yarınlarımız için.

Merak edenler için sözedeyim, ben o turnuvada ne arıyordum; üçüncü olan çocuğun velisi idim. Zevkle, heyecanla, onurla ve gururla...

Mutlu yarınlara, bugünden
Sevgiyle Kalın.
A. Erim Hısım

 
Haber Başlıkları
Değişimi Yönetmek
Markalaşmak
Terör ve Kariyer
Takım Dedikleri Ne Ola ki?
Ne İş Olsa Yaparım
Geniş Açı -1
Geniş Açı-2
Geniş Açı - 3
Geniş Açı - 4
Kırılma Noktası
 
 
.
iletisim-iletisim.com KILER.NET tarafından host edilmektedir. .
Tüm Haklari Saklidir. Copyright © 2003 Web Ajans